Superpērles

Istabas augi – gan interjeram, gan labsajūtai

Telpaugs ir unikāla dzīva būtne, kas var radīt interesantu interjera niansi virtuvē, viesistabā, hallē vai guļamistabā. Vai zināji, ka istabas augi veic ko daudz vērtīgāku par vienkāršu telpas izrotāšanu? Daži no tiem attīra gaisu, citi palīdz uzturēt optimālu mitruma līmeni, bet visi – priecē ar savu neaprakstāmo skaistumu. Kādi augi iederēsies telpās Tavā mājoklī un kāpēc ir izdevīgi tos iegādāties digitālajā tirdziņā Andelemandele.lv – par to lasi turpinājumā!

Labākie telpaugi vannasistabai

Vannasistaba ir mūsu rīta un vakara rituālu telpa, mājīgumam tajā ir liela nozīme. Ja vēlamies to papildināt ar istabas augiem, tad jāizvēlas tādi, kas telpā normalizē klimatu, uzsūcot lieko mitrumu. Šādam mērķim var izmantot spatilifu ložņu fikusu, paparžu sugas augus, dižmeldru, tilandsiju un citus mitrumu mīlošus telpaugus. Ja gadījumā šie augi nepieciešami citai telpai, jāseko līdzi mitruma pietiekamībai, iespējams, tie periodiski jārasina.

 

Vērtīgi un interesanti telpaugi guļamistabai

Kā zināms, guļamistabas interjeram jābūt tīram un nepārblīvētam, tomēr daži istabas augi tur labi iederas, īpaši tad, ja tie attīra gaisu un izdala skābekli. Pie šādiem augiem pieder alveja, kalanhoja, begonija, ģerānija un līdakas aste. Guļamistabā labi iederēsies arī kaktusi ar garām adatām, īpaši tad, ja tajā atrodas televizors – kaktuss var pasargāt no elektromagnētiskā starojuma. Kā vienu no pašiem piemērotākajiem augiem guļamistabai uzskata hlorofītu – tas attīra un mitrina gaisu, kā arī neitralizē formaldehīdu. Bieži novērojams, ka šis augs tieši guļamistabā jūtas vislabāk.

 

Viesistabas rota – liels un krāšņs telpaugs

Ja platība to atļauj, viesistaba ir ideāla telpa lieliem augiem – palmām un dažādiem kokiem. Īpaši iecienītas viesistabas rotas: pundurpalma un hamedoreja. Izvēloties šos augus savai viesistabai jāatceras – tie nevēlas atrasties tiešos saules staros. Augs, kas bieži redzams dzīvojamās telpās – ir skaistā, platlapotā dīfenbahija, tās balti zaļās lapas ir ļoti skaistas un dekoratīvas, taču šī auga sula ir indīga, to nevajadzētu izvēlēties mājsaimniecībās, kurās ir mazi bērni un mājdzīvnieki.

 

Augi noder arī virtuvē

Arī virtuve ir ideāla vieta telpaugiem, īpaši tādiem, kurus var pievienot zupai vai salātiem. Ja plāno virtuvē ieviest istabas augu plauktiņu, uz tā labi iederēsies lauru koks, baziliks, raudene, salvija, dažādas mētras, timiāns un rozmarīns. Uz šī plauktiņa atstāj vietu arī vienam dekoratīvam puķu podam, kurā iestādīt sīpolu – tā jebkurā gadalaikā tiksi pie svaigiem un gardiem sīpollokiem!

 

Kādi istabas augi iederas tumšās telpās?

Gandrīz katrā mājoklī ir kāda telpa, kurā dienas gaisma tiešā veidā neiespīd, piemēram, priekštelpa vai labierīcības. Arī šādās telpās interjeru var papildināt izmantojot istabas augus, tikai jāizvēlas tam piemērotas sugas. Ēna  un gaismas trūkums nekaitēs mājas svētībai, spatifīlai, platragpapardei, alvejai u.c.

 

Andelemandele.lv ir labākā vieta, kur meklēt telpaugus

Digitālajā tirdziņā Andelemandele.lv var atrast visu, te arī augi telpām ir plašā klāstā. Pieejami gan klasiski, gan arī pavisam neierasti istabas augi, kādus veikalos neatrast. Tāpēc – ja meklē jaunus augus savam mājoklim, noteikti ieskaties šeit! Tu vari izjautāt pārdevēju par auga niansēm, kas Tevi interesē, kā arī kaulēties par cenu, kas citviet nav iespējams. Turklāt, atceries, ja kāds no Taviem augiem raženi aug, vairojas vai meklē jaunas mājas – arī Tu droši vari kļūt par Andelemandele.lv pārdevēju. Tas ir ērti, droši un ļoti vienkārši!

Skatīt vairāk