Bērnu jakas 

Bērnu džemperi un jakas ir noderīgs apģērbs jebkurā sezonā. Vēsākām vasaras dienām, drēgniem rudens vakariem, aukstiem ziemas rītiem un spirgtām pavasara pēcpusdienām. Jaundzimušo ratu pastaigu laikā vai ceļā uz ikmēneša vizīti pie ārsta, rotaļu laikā mājās vai ciemojoties – bērnu jakas ir praktisks apģērbs, ko vilkt ik dienu. Kādi ir jaku un džemperu veidi un kā izvēlēties piemērotāko, lasi tālāk!

Bērnu jakas un to veidi

Bērnu jakas, jaciņas un džemperi ir atrodami neskaitāmos veidos, modeļos un piegriezumos. Tomēr tos visus iespējams iedalīt trīs lielās grupās – adītas jakas, plānās jakas un džemperi. Atbilstoši bērna vecumam un gadalaikam, mainās arī aktuālākais jaku veids. 

  • Adītas jakas. Adīta jaciņa jaundzimušajam, bērnam un pieaugušajam ir noderīgs pirkums gada aukstajā sezonā. Pievērs uzmanību dzijas sastāvam. Jo vairāk vilna, ko siltāka jaka.
  • Plānās jakas. Vieglas jaciņas, ko vilkt siltākā laikā. Noder arī kā vidējā kārta virs krekliņa un zem siltākas jakas.
  • Džemperi. Džemperis ar kapuci jeb hūdijs ir iecienīts bērnu un pusaudžu vidū, jo tajā ir silti un ērti. Populārs atkal kļuvis džemperis ar apdruku – spilgtiem citātiem un multfilmu varoņiem.

Kā izvēlēties jaku?

Kad jaku veidi izpētīti, laiks noskaidrot, pēc kādiem parametriem izvēlēties jaku. Tie ir līdzīgi kā ierastie meklēšanas filtri mājaslapās un aplikācijās – materiāls, izmērs, krāsa un cena. Katram no faktoriem mums ir daži padomi, ko vari ņemt vērā.

  • Materiāls. Dabīga materiāla, piemēram, vilnas, kokvilnas un citu materiālu jakas ir elpojošas un patīkamākas pēc taustes. Ziemas un rudens jakas vari izvēlēties no merino vilnas, kas būs īpaši silta un mīksta.  Vasarā noderēs plāna kokvilnas jaciņa.
  • Izmērs. Bērni aug ļoti ātri, tāpēc iegādājies tikai dažas jakas, kuras ikdienā regulāri vilksi. Jaku vari iegādāties arī izmēru lielāku. Sākotnēji tā būs brīvāka, kā arī derēs krietni ilgāku laiku. Jakai un džemperim jābūt brīvam, lai apakšā varētu pavilkt krekliņu un apakškreklu. Būtiski, ka adīti džemperi pēc mazgāšanas mēdz nedaudz sarauties.
  • Krāsa. Jaku un džemperu krāsa ir gaumes jautājums. Praktiskākas ir tumšas krāsas vai raibas jakas, uz kurām kāds neliels traips nav tik viegli pamanāms. Ikdienas rotaļām izvēlies raibu jaku, bet svētku reizēm un īpašiem gadījumiem noteikti var izvēlēties arī gaišu vai pat baltu jaku.
  • Preces stāvoklis. Bieži vien Andelē vari atrast pavisam jaunas vai tikai dažas reizes vilktas jakas, kas vēl ilgi kalpos nākamajiem bērniem. Ja meklē jaku pagalma priekiem vai rotaļām smilšu kastē, ieskaties sadaļā, kur tiek pievienotas preces labā stāvoklī vai ar iespējamiem trūkumiem.
  • Cena. Kas vienam ir lēti, otram – dārgi. Tāpēc par konkrētu summu nerunāsim. Jakas vēlamo cenu diapazonu nosaki pati, lai ieguldītie līdzekļi ir preces vērti. Atceries, ka jaka kalpos vairākus mēnešus (lielākiem bērniem varbūt pat gadus).

Andelemandele.lv atradīsi bērnu jakas gan jaundzimušajiem, gan jau lielākiem bērniņiem. Plānās jaciņas noderēs gada siltajā laikā, starpsezonā izvēlies biezākas un adītas jakas, bet ziemā jakas noderēs katru dienu. Izmanto meklēšanas filtrus, lai ātrak atrastu vēlamo preci. Norādi izmēru, materiālu, krāsu, cenas diapazonu un atrašanās vietu. Lai veiksmīgas pērļu medības!


 

Skatīt vairāk