CROCS

 • 13096 sekotāji

Crocs – komforts, izturība un vieglums

Zīmols, kura produktu dizains ir tik unikāls, ka to iespējams atpazīt nakts laikā uz neapgaismotas ielas, atrodoties kilometra attālumā. Ok, ok, jokojam, bet šim Tev ir jāpiekrīt – krokšus nav iespējams sajaukt ne ar ko citu.

Kā radās zīmols?

Crocs zīmolu 2002. gadā radīja trīs draugi - ASV Kolorado štata uzņēmēji – Džordžs B. Bodekers Juniors, Lindons V. Hansons III un Skots Sīmans. Ideja par krokšiem radās Bodekeram un Sīmanam, kuriem abiem bija kopīgs hobijs – burāšana. Viņu redzeslokā bija nonākuši Kanādas kompānijas “Foam Creations” laivošanas apavi no slēgto šūnu sveķiem, kas, pateicoties unikālajam materiālam:

 • bija vieglāki nekā parastie laivošanas apavi ar gumijas zoli;
 • ķermeņa siltuma ietekmē to iekšzoles forma pielāgojās pēdas formai, tādēļ apavi bija drošāki pret paslīdēšanu uz slapja jahtas klāja;
 • uzsūca minimālu aromātu daudzumu;
 • tiem bija izcila ventilācija, pateicoties apavu dizainam.

Burājot no Meksikas uz Floridu, Bodekers un Sīmans, šiem apaviem esot kājās, apsprieda, kā tos varētu vēl uzlabot, lai tie kļūtu par perfektiem laivošanas apaviem. Atgriežoties uz sauszemes, Sīmans strādāja pie dizaina, Bodekers pārņēma biznesa vadības grožus un saorganizēja grupu nelielu investoru, bet Hansons organizēja ražošanu, un tā dzima pirmie krokši.

 

Asociācijas ar krokodiliem

Zīmola nosaukums radās no vārda “krokodils” jeb crocodile, jo tā produktu īpašības saskanēja ar krokodilu īpašībām:

 • ērti gan uz sauszemes, gan ūdenī;
 • spēcīgi;
 • ilgmūžīgi.

Tā radās zīmola nosaukums Crocs. Un, tā kā trijotnei ar humoru viss bija vislabākajā kārtībā, viņi nolēma izmantot to, ka krokši neslīd, savā mārketinga sauklī “Get a Grip”. Tāpat, pateicoties viņu rotaļīgumam, mūsdienās krokši ir pieejami tik daudzās krāsās.

 

Zīmola produkti

Viss sākās ar laivošanas apaviem jeb “clogs”, bet vēlāk Crocs apavi kļuva daudzveidīgāki, un pasaules tirgū parādījās arī Crocs sandales, Crocs gumijas zābaki, nedaudz vēlāk arī Crocs apavi bērniem, un mūsdienās šim piedāvājumam pievienojušies arī apģērbi, ceļu sargi dārza darbiem, saulesbrilles, cepures un citi produkti.

 

Nopērc savus krokšus Andelē

Meklē ērtus apavus sev, partnerim vai bērnam? Andelē atradīsi gan klasiskos krokšus visdažādākajās krāsās un dizainos, gan laiviņas, sandales, gumijas zābakus, siltos zābakus un iešļūcenes par superīgām cenām. Kā atrast sev piemērotākos? Pavisam vienkārši:

 • izvēlies, kam nepieciešami apavi (sadaļa dāmām, kungiem vai bērniem);
 • lapas kreisajā malā atzīmē nepieciešamo apavu izmēru un zīmolu;
 • izvēlies, kuri krokši Tevi uzrunā un iegādājies tos!

Starp citu, pie mums atradīsi arī šī paša zīmola apģērbus un aksesuārus. Nevelc garumā, kamēr ērtākie krokši nav izpirkti, un, ja Tavi Crocs stāv nelietoti, pārdod tos Andelē un papildini sava maciņa saturu, atbrīvojot vietu skapī!

Skatīt vairāk